Židle pro kavárny – jaké by měly mít vlastnosti?

Správný výběr vybavení kavárny zvyšuje její šance na úspěch, protože se díky němu hosté cítí příjemně a rádi se vracejí. Důležitou součástí každé kavárny jsou židle, které by měly být funkční a pohodlné. Na co se zaměřit při výběru židlí do kavárny?

Za prvé: pohodlí

Při výběru židlí do kavárny, kanceláře nebo domácnosti je nejdůležitějším prvkem pohodlí. Výjimkou jsou místa zaměřená na rychlou obsluhu, kde hosté nestráví mnoho času. Co znamená komfort pro židle v kavárně? Musí být stabilní a mít univerzální velikost, aby se na nich každý mohl bez obav pohodlně usadit.
Důležitá je také výška židlí, která by měla být dobře sladěna se stoly v kavárně, aby hosté strávili příjemné chvíle v pohodlí. Pokud chcete u pultu vytvořit místo k sezení, nejlépe se hodí vysoké hokejky. Je však třeba mít na paměti, že zatímco pohodlné židle nevyvolají žádnou kontroverzi, pokud je nábytek viklavý nebo nepohodlný – každý zákazník si to bude pamatovat.

Za druhé: funkčnost

Židle pro kavárnu by měly být funkční a odpovídat charakteru podniku. Lehké materiály umožňují židle rychle přestavět a uklidit. Díky tomu, že je lze stohovat na sebe, bude skladování jednodušší a materiály odolné proti znečištění pomohou udržet židle v dobrém stavu po dlouhou dobu. To je vzhledem k povaze prostor mimořádně důležité – rozlitá káva nebo kousek dortu způsobí znetvořující skvrny, pokud je nelze snadno odstranit.

kavární židle

Pro kavárenskou zahradu vybírejte pouze židle, které jsou vysoce odolné proti povětrnostním vlivům a velmi stabilní, takže vydrží dlouhá léta. Skládací nebo stohovatelné židle jsou vhodné pro snadnější uskladnění nábytku v podzimním a zimním období.

Za třetí: kvalita

Židle vyrobené z vysoce kvalitních materiálů jsou zárukou, že budou dlouho sloužit v perfektním stavu. Jsou stabilní, trvanlivé a odolné proti náhodnému poškození a znečištění. To usnadňuje jejich údržbu a má pozitivní vliv na jejich vzhled a pohodlí. I když jsou tedy dražší než nejlevnější židle, vyplatí se do nich investovat a získat tak jistotu, že kavárenské židle nebude třeba v dohledné době vyměnit. Vysoká kvalita nábytku je důležitá zejména v kavárně, kde je vystaven intenzivnímu a dlouhodobému používání.

Za čtvrté: vzhled

Je také nesmírně důležité, aby vzhled kavárenských židlí ladil se zbytkem výzdoby, respektive s charakterem interiéru. Místnost tak bude působit příjemně a celistvě a hosté se v ní budou cítit dobře. Můžete si vybrat židle, které budou dokonale ladit se zbytkem interiéru, nebo takové, které budou zajímavým akcentem, který se zdánlivě vymyká. V klasických interiérech se dobře uplatní dřevěné židle a čalouněné židle s nadčasovým vzhledem a velkým pohodlím. V kavárně zařízené v moderním stylu se vyplatí vsadit na zajímavý design, neokoukaný tvar nebo zajímavou barvu. Židle pro kavárnu se tak mohou stát zajímavým prvkem výzdoby, a ne jen funkčním kusem nábytku.